Csoportjaink

Rohár Hidvégi Júlia - Julcsi néni
Dajka:
Győri Gáborné - Ibi néni

Barátságos, tágas nagy- középső csoportunkba jelenleg 24 kisgyermek jár, 9 fiú és 15 lány. Valljuk, hogy a gyermekek fejlődése és fejlesztése elsősorban a szabad, önfeledt, illetve az irányított játékkal valósítható meg, ezért tevékenységeinket mindig játékba ágyazottan szervezzük meg.

A mesék mellett gyermekeinkkel gyakran énekelünk, mondókázunk, és minden nap teret biztosítunk számukra az alkotásra is: sokat gyurmázunk, rajzolunk, festünk, nyírunk, ragasztunk. Rendszeresen játszunk velük az asztaloknál társasjátékokkal, építőelemekkel, kirakókkal. Az óvoda helyi programját szem előtt tartva az adott hét témájához kapcsolható népi játékokkal is megismertetjük őket. Nagy hangsúlyt fektetünk a mozgásfejlesztésre, ezért sok időt töltünk az udvaron és a tornateremben. Ebben az évben egyre több sétát szervezünk számukra az élővilág és a természet változásainak megtapasztalása végett.

A gyermekek óvodai életének megszervezésekor előtérbe helyezzük a tevékenykedtetést:

"Mondd el és elfelejtem, mutasd meg és megjegyzem, engedd, hogy csináljam, és megértem".